Karaj geamikoj!
1. Arbekova Katerina (Novosibirsk)
2. Birjukov Vasilij (Kamensk-Uralskij, Sverdlovska reg.)
3. Borovikova Viktorija (Tjumenj)
4. Bronŝtejn Mikaelo (Tiĥvin, Leningrada reg.)
5. Ĉugunkina Olga (Volgograd)
6. Ĉupin Bronislav (Iĵevsk)
7. Derebenko Irina (Tjumenj)
8. Derebenko Jelena (Tjumenj)
9. Fedorec Olga (Omsk)
10. Fomin Aleksej (Miass, Ĉelabinska reg.)
11. Ganjĵina Marina (Jekaterinburg)
12. Glaznica Tatjana (Ĉelabinsk)
13. Godireva Svetlana (Jekaterinburg)
14. Golovkina Anastasija (Tjumenj)
15. Griŝina Galina (Jelec)
16. Gusev Vjaĉeslav (Jekaterinburg)
17. Handzlik Georgo (Bielsko-Biala, Pollando)
18. Ĥusanova Rita (Jekaterinburg)
19. Itpekova Marina (Tjumenj)
20. Jerjomina Lubovj (Miass, Ĉelabinska reg.)
21. Jerofejeva Lidija (Niĵnij Tagil, Sverdlovska reg.)
22. Kalaŝnikov Aleksandr (Tjumenj)
23. Karapetjan Rustam (Krasnojarsk)
24. Karceva Margarita (Uljanovsk)
25. Kasimov Firdaus (Permj)
26. Kirina Irina (Tjumenj)
27. Knjazev Aleksandr (Miass, Ĉelabinska reg.)
28. Knjazeva Nadeĵda (Miass, Ĉelabinska reg.)
29. Kokolija Georgij (Moskvo)
30. Kotlarov Stanislav (Novoutkinsk, Sverdlovska reg.)
31. Krasnokutskij Anatolij (Moskvo)
32. Kudrjavcev Viktor (Jekaterinburg)
33. Kudrjavceva Rafija (Jekaterinburg)
34. Kulakova Tatjana (Jekaterinburg)
35. Kuzmenko Larisa (Niĵnij Tagil, Sverdlovska reg.)
36. Laptev Viktor (Ĉelabinsk)
37. Lapteva Valentina (Ĉelabinsk)
38. Mansurova Natalja (Jekaterinburg)
39. Matvejeva Vera (Rudnij, Kazaĥio)
40. Mavrin Eduard (Ĉelabinsk)
41. Melnikov Aleksandr (Rostov-na-Donu)
42. Morozova Galina (Tjumenj)
43. Morozova Jelena (Jekaterinburg)
44. Neĉajev Nikolaj (Irkutsk)
45. Nurĵanova Ĵanna (Iŝim, Tjumena reg.)
46. Opletajev Vladimir (Surgut, Tjumena reg.)
47. Osincev Aleksandr (Jekaterinburg)
48. Osipova Arina (Jekaterinburg)
49. Ostapenko Anna (Ĥanti-Mansijsk, Tjumena reg.)
50. Pavlova Anna (Tjumenj)
51. Pisareva Olga (Tjumenj)
52. Polikarpov Vladimir (Jekaterinburg)
53. Popov Nikolaj (Jekaterinburg)
54. Reŝetnikova Margarita (Jekaterinburg)
55. Rozenberg Veniamin (Omsk)
56. Ŝeludjko Nadeĵda (Jekaterinburg)
57. Sokolova Evelina (Krasnojarsk)
58. Sporiĥina Natalja (Klimovsk, Moskva reg.)
59. Stepaĉova Marina (Tjumenj)
60. Strelec Sergej (Ĉelabinsk)
61. Talankina Natalja (Jekaterinburg)
62. Terentjev Nikolaj (Ĉelabinsk)
63. Terentjeva Galina (Ĉelabinsk)
64. Terjoĥin Vladimir (Jekaterinburg)
65. Tjurina Julija (Volgograd)
66. Uspenskaja Jelena (Jekaterinburg)
67. Veselov Pavel (Tjumenj)
68. Viĉegĵanin Vladimir (Niĵnij Tagil, Sverdlovska reg.)
69. Volodina Julija (Volgograd)
70. Voloĵanin Andrej (Tjumenj)
71. Vŝivcev Filipp (Miass, Ĉelabinska reg.)
72. Vŝivcev Timofej (Miass, Ĉelabinska reg.)
73. Vŝivceva Tatjana (Miass, Ĉelabinska reg.)
74. Zamislova Jekaterina (Jekaterinburg)
01.05.08 ĵaŭdo
12.00 – Alveno, loĝigo, registrado de partoprenantoj.
14.00 – Tagmanĝo.
15.30 – Konatiĝo kun Aleksandro Melnikov (Rostov-na-Donu). Prelego "Kiel bovido kverkon kornbatis, aŭ La Moskvo-2007-a konferenco pri la propedeŭtika valoro de Eo: faktoj kaj impresoj inter burokrataj karesoj". 17.00 – VIP-prezentoj (Vere Interesa Persono). Georgo Handzlik (Pollando).
18.00 – Vespermanĝo.
19.00 – Solena malfermo. "Amika vespero".
20.30 – Koncerto de Mikaelo Bronŝtejn (Tiĥvin).
21.30 – Interkona junulara vespero. – Strigumado.
02.05.08 vendredo
09.00 – Matenmanĝo.
10.00 – Specimena leciono de Aleksandro Melnikov.
11.00 – Leciono por komencantoj.
– Metiejo de Mikaelo Bronŝtejn pri tradukado.
12.45 – Komuna fotado.
13.00 – Tagmanĝo.
14.00 – Lingva kaj societa ludo "Intelektula kazino" far Vladimir Opletajev (Surgut).
15.30 – Aŭtora horo de Mikaelo Bronŝtejn.
– Prezento de Esperanto@Interreto.
16.30 – Ronda tablo pri la regiona agado.
18.00 – Vespermanĝo.
19.00 – Koncerto de “bardo sen barbo” Georgo Handzlik.
20.30 – “Bluf-klubo”.
22.00 – "Gaja vespero".
23.30 – Komuna kantado.
00.00 – E-video, E-elsendoj.
03.05.08 sabato
09.00 – Matenmanĝo.
10.00 – Specimena leciono de Aleksandro Melnikov.
11.00 – Leciono por komencantoj.
– Metiejo de Mikaelo Bronŝtejn pri tradukado.
12.45 – Komuna fotado.
13.00 – Tagmanĝo.
14.00 – Lingva kaj societa ludo "Intelektula kazino" far Vladimir Opletajev (Surgut).
15.30 – Aŭtora horo de Mikaelo Bronŝtejn.
– Prezento de Esperanto@Interreto.
16.30 – Ronda tablo pri la regiona agado.
18.00 – Vespermanĝo.
19.00 – Koncerto de “bardo sen barbo” Georgo Handzlik.
– Ekspozicio de originalaj kolektoj.
20.30 – “Bluf-klubo”.
22.00 – "Gaja vespero".
23.30 – Komuna kantado.
00.00 – E-video, E-elsendoj.
04.05.08 dimanĉo
09.00 – Matenmanĝo.
11.30 – Busekskurso tra la urbo.
13.00 – Tagmanĝo.
14.00 – Prelego de Mikaelo Bronŝtejn “De nenie kun amo... – la rakonto pri Joseph Brodskij”.
15.00 – Adiaŭoj.